Vyberte stránku

Spolehlivý počítačový servis pro domácnosti

Objednat servis

Jaké jsou nejčastější problémy s IT?

Aniž bychom si to přímo uvědomovali, moderní domácí počítačová síť čítá desítky připojených zařízení s trvalým přístupem k internetu. Od počítačů a notebooků, tabletů a mobilních telefonů, přes tiskárny, IP kamery a kamerové systémy, NAS servery, televize a reproduktory, až po robotické vysavače, ledničky a pračky, klimatizace a topení, fotovoltaiku a stínící techniku nebo také chytré zásuvky a žárovky. Takové množství připojených různorodých zařízení představuje kybernetická rizika. Aby byl provoz počítačové sítě (včetně zařízení, která jsou v ní připojená) spolehlivý a bezpečný, je potřeba se o vše pečlivě starat.

Nejčastější IT problémy domácností:

Pomalý chod počítače/notebooku

Špatné pokrytí a zabezpečení WIFI

Zastaralá verze operačního systému/aplikací

Nízké povědomí o bezpečnosti na internetu

Tohle všechno jsou rizika, která ohrožují váš bezpečný pohyb v kyber světě. Mějte svoji počítačovou síť i zařízení v dobré kondici.

Jsem Tomáš Formánek a vyřeším vaše IT problémy.

Servis počítačů a domácích sítí

Opravy a údržba počítačů

Nabízím hardwarové a softwarové opravy počítačů a notebooků, pravidelnou údržbu a čištění zařízení. Pomohu vám zvýšit výkon a rychlost vašeho stolního počítače nebo notebooku. Provedu hladký přechod z mechanického disku HDD na rychlý disk SSD.

Instalace systémů, odvirování, zálohování

Nainstaluji operační systém, ovladače zařízení a potřebné aplikace pro pohodlnou práci. Postarám se o zabezpečení systému, aktualizace a zálohování důležitých dat. Pomohu i s přechodem ze starého zařízení na nové včetně přenosu vašich osobních souborů.

Nastavení a konfigurace domácí sítě

Zajistím vše od výběru vhodného řešení až po instalaci a konfiguraci vaší spolehlivé a bezpečné domácí sítě. Vyřeším kvalitní WiFi pokrytí a nastavím různé typy síťových zařízení jako jsou routery, wifi extendery, síťové tiskárny, IP kamery, datová úložiště / NAS servery, IoT zařízení a další.

Konzultace a školení

Poradím vám a navrhnu optimální řešení vašich požadavků. Proškolím vás o bezpečném pohybu v kyber světě a rozšířím vaše znalosti o bezpečném IT. Prozradím vám také nejčastější tipy a triky, jak se proti kyber zločincům bránit nebo jak se nadále vzdělávat.

Bezpečnostní desatero

Přemýšlejte nad tím, jaké citlivé informace o sobě zveřejňujete na internetu.

Dbejte na zvýšenou pozornost při komunikaci přes internet a další kanály.

Nepoužívejte veřejně dostupné wifi sítě.

Používejte správce hesel s kvalitní politikou hesel.

Nastavte si dvoufaktorové ověření u všech služeb, které jim disponují.

Používejte a kontrolujte antivirus na všech používaných zařízeních.

Pracujte pod účty bez administrátorského oprávnění.

Zálohujte svá důležitá data, ideálně do cloudového úložiště.

Pravidelně aktualizujte nainstalované aplikace i operační systém.

Aktualizujte také systém routeru a dalších síťových zařízení.

Nevíte si rady? Poradím a pomohu i vám.

Od roku 2012 se specializuji na IT prostředí domácností od bytů po rodinné domy. Zajišťuji opravy počítačů a notebooků všech značek na platformě Microsoft Windows, instalaci a zabezpečení operačních systémů a konfiguraci domácích počítačových sítí.

Cena u každého mého klienta je individuální na základě vašich požadavků a dle posouzení náročnosti práce.  Ceny začínají od 800Kč.

Co o mě říkají moji klienti?

 

Jsem IT technik pro vaši domácnost. Kontaktujte mě!

Tomáš Formánek | IT technik

TIŠNOV, Marie Pavlíkové 1894
BRNO (po telefonické domluvě)