Spolehlivý počítačový servis pro domácnosti

Jaké jsou nejčastější problémy s IT?

Aniž bychom si to přímo uvědomovali, moderní domácí počítačová síť čítá desítky připojených zařízení s trvalým přístupem k internetu. Od počítačů a notebooků, tabletů a mobiních telefonů, přes tiskárny, IP kamery a kamerové systémy, NAS servery, televize a reproduktory, až po robotické vysavače, ledničky a pračky, klimatizace a topení, fotovoltaiku a stínící techniku nebo také chytré zásuvky a žárovky. Takové množství připojených různorodých zařízení představuje kybernetická rizika. Aby byl provoz počítačové sítě (včetně zařízení, která jsou v ní připojená) spolehlivý a bezpečný, je potřeba se o vše pečlivě starat.

Z domácího prostředí informačních technonogií se na mě klienti obracejí s těmito závažnými problémy:

Pomalý chod počítače/notebooku

Špatné pokrytí a zabezpečení WIFI

Zastaralá verze operačního systému/aplikací

Nízké povědomí o bezpečnosti na internetu

Tohle všechno jsou rizika, která ohrožují váš bezpečný pohyb v kyber světě. Mějte svoji počítačovou síť i zařízení v dobré kondici. Pomohu vám odstranit problémy a nadále jim předcházet.

Servis počítačů a domácích sítí

Opravy a údržba počítačů

Nabízím hardwarové a softwarové opravy počítačů a notebooků, pravidelnou údržbu a čištění zařízení. Pomohu vám zvýšit výkon a rychlost vašeho stolního počítače nebo notebooku. Provedu hladký přechod z mechanického disku HDD na rychlý disk SSD.

Instalace systémů, odvirování, zálohování

Nainstaluji vám systém, ovladače zařízení a potřebné aplikace pro pohodlnou práci na PC. Postarám se o zabezpečení systému, odvirování a zálohování důležitých dat. Zajistím správnou konfiguraci i pravidelnou aktualizaci a údržbu vašeho počítače nebo notebooku. Pomůžu s přechodem ze starého zařízení na nové vč. přenosu vašich dat.

Nastavení a konfigurace domácí sítě

Zajistím vše od výběru vhodného řešení až po instalaci a konfiguraci vaší spolehlivé a bezpečné domácí sítě. Vyřeším kvalitní WiFi pokrytí a nastavím různé typy síťových zařízení jako jsou routery, wifi extendery, síťové tiskárny, IP kamery, datová úložiště / NAS servery, IoT zařízení a další.

Konzultace a školení

Poradím vám a navrhnu optimální řešení vašich požadavků. Proškolím vás o bezpečném pohybu v kyber světě a rozšířím vaše znalosti o bezpečném IT. Prozradím vám také nejčastější tipy a triky, jak se proti kyber zločincům bránit nebo jak se nadále vzdělávat.

Bezpečnostní desatero

Pozor na to, jaké citlivé informace o sobě zveřejňujete na internetu.

Dbejte na zvýšenou pozornost při komunikaci přes internet.

Nepoužívejte veřejně dostupné wifi sítě.

Používejte správce hesel s kvalitní politikou hesel.

Nastavte si dvoufaktorové ověření u všech služeb, které jim disponují.

Používejte a kontrolujte antivirus na všech používaných zařízeních.

Pracujte pod účty bez administrátorského oprávnění

Zálohujte svá důležitá data, ideálně do cloudového úložiště.

Pravidelně aktualizujte nainstalované aplikace i operační systém.

Aktualizujte také systém routeru a dalších síťových zařízení.

Nevíte si rady? Poradím a pomuhu i vám.

Cena u každého mého klienta je individuální na základě jeho požadavků a dle posouzení náročnosti práce. Ceny začínají od 800 Kč.

Jsem IT technik pro vaši domácnost. Kontaktujte mě!

Od roku 2012 se specializuji na IT prostředí domácností od bytů po rodinné domy. Zajišťuji opravy počítačů a notebooků všech značek na platformě Microsoft Windows, servis a zabezpečení systémů a instalace a konfigurace domácích sítí. IT služby pro domácnost poskytuji v oblasti Tišnov, Brno a blízké okolí.

Co o mě říkají moji klienti?

Pan Formánek je profesionál každým coulem. Od řešení problému, konzultace, výsledné opravy/renovace. Shrnutí: Rychlost, komunikace i dobrá cena. Dva notebooky už mi servisoval a pomáhal s výběrem nového. Vždy jsem byl maximálně spokojen.

Michael

TIŠNOV

Profesionální a rychlá pomoc i v pozdní odpoledne. Díky moc!

Pavel

BRNO

Rychlá domluva a velká spokojenost.

Lil

TIŠNOV

Velká spokojenost s Tomášem. Dobrá komunikace, rychlé vyřízení za dobrou cenu. Doporučuji.

Aleš

BRNO

Skvělá a rychlá domluva! Za dobré ceny. Pomohl i o víkendu. Děkujeme.

Kateřina

BRNO

Dobře odvedená práce, seriózní jednání a rychlost. Doporučuji.

David

BRNO