Bezpečný web a spolehlivé IT služby pro rybářský svaz

Správkyně rybářského svazu veškeré IT záležitosti řešila s externím IT technikem, který byl ovšem velmi vytížený. Na požadavky reagoval i s dvoutýdenním zpožděním. A to začal být pomalu problém…

Jaký byl předchozí stav?

Správkyně svazu se na mě začala čas od času obracet se svými požadavky, protože jejich IT technik nebyl často dostupný. Já jsem oproti tomu reagoval téměř obratem, a tak postupně nebyl důvod již kontaktovat stávajícího technika a já se o IT rybářského svazu začal starat sám.

Počítače byly pomalé a nebyly řádně zabezpečené. Dalším problémem byl web. Původní stránky byly vytvořené na zastaralém redakčním systému webových stránek, který byl zranitelný proti útočníkům z internetu. (V tomto případě útočníci pracují tak, že vás odstřihnou od přístupu, a pak zastaví provoz webu nebo na něm začnou zveřejňovat nelegální obsah, aby vás zdiskreditovali.) A tak jsme se domluvili, že se podívám na IT svazu komplexně.

Jak jsem postupoval?

Na začátku oficiální spolupráce jsem provedl základní revizi všech zařízení. Aktualizoval jsem systémy. Nastavil licence kancelářského balíčku Microsoft 365, který sice svaz platil, ale neměl ho správně zavedený. Následně jsem počítače zabezpečil antivirem a nastavil automatické zálohování důležitých dat.

Dalším problematickým místem byly webové stránky. Byly velmi pomalé, zastaralé a nezabezpečené. Rozhodli jsme se tedy vytvořit pro svaz nové webové stránky postavené na aktuálním redakčním systému, který bude řádně zabezpečený a udržitelný i do budoucna.

Chtěl jsem, aby webové stránky byly uživatelsky přívětivé a návštěvníci se v nich přirozeně vyznali, a také aby byly bezpečné. Web jsem vytvořil tak, aby se snadno a dobře administroval a spravoval jeho obsah, protože na webu svazu se zveřejňují rybářům důležité informace k povolenkám pro rybaření.

Jak spolupráce pokračuje?

Vedení rybářského svazu jsem dále plně k dispozici. Když se setkají s problémem při práci na počítači nebo na webu mohou mě kdykoliv kontaktovat. A tak naše spolupráce přešla po úvodních pracích do paušálního režimu.

“Na začátcích spolupráce mě pohotové reakce pana Dvořáka příjemně překvapovaly. Nyní jsem ráda, že nám vše funguje tak, jak má, a kdykoliv se mohu obrátit na IT technika, který si na mě udělá čas,” říká správkyně svazu.

Ověřená recenze. Z bezpečnostních důvodů nezveřejňuji v příběhu klienta jméno firmy ani majitele a fotografie IT prostředí z realizace. Informace mohu doložit na vyžádání například v rámci konzultace.

Jsem IT expert pro vaši firmu. Kontaktujte mě!

Jaroslav Dvořák | IT expert

ŽIDLOCHOVICE A OKOLÍ, BRNO

Od roku 2012 pečuji o IT prostředí malých firem, aby bylo funkční a bezpečné. Klientům se věnuji osobně a dlouhodobě, starám se jim o IT infrastrukturu a rozšiřuji jejich povědomí o bezpečném pohybu v kyber světě.