Stále se rozrůstající firma už potřebovala komplexně vyřešit svoje IT

V nádherné prodejně v dřevěném stylu přede mnou sedí manželský pár, který společně vede prodejnu, a vypráví…

Příběh značky

„Na začátku našeho podnikání jsme měli se ženou takovou myšlenku. Já jsem myslivec a také vystudovaný lesní inženýr. Je mi tedy blízké myslivectví a vše, co s ním souvisí. Vnímal jsem už delší dobu, že u nás v té době nebyla tak široká nabídka oblečení a zbraní pro myslivost a lov. Po rozhovorech s mou ženou, která ovládá cizí jazyky, jsme se rozhodli dovážet oděvy a doplňky a vše co se týká myslivosti ze zahraničí.

Začínali jsme tehdy v roce 1999 od nuly a pomalu, ale postupně se nám podařilo vybudovat vzkvétají podnikání s mysliveckým i loveckým oblečením a zbraněmi pro lov i sport.

Co se týká IT technologií, tak ty ovládáme jen povrchně, a proto jsme dlouhodobě spolupracovali s jedním IT specialistou, který nám ale časem oznámil, že se stěhuje za prací do zahraničí a už na nás nebudeme mít prostor. A tak jsem si vyhledal pana Dvořáka na internetu,” říká majitel firmy.

Jak jsem postupoval?

Začal jsem s majiteli spolupracovat, když potřebovali pomoct s problémy při prácí na počítači a s obsluhou webových stránek. To bylo před deseti lety. Dnes pro ně spravuji IT prostředí i webové stránky, poskytuji podporu uživatelům, ale také e-shopu a v tomto případě i lehce pomáhám s online marketingem.

Firma se rychle rozrůstala z malého skladu v pronájmu do velkých vlastních prostorů podnikové prodejny, a tak se rozrůstaly i potřeby na IT správu. Postupně jsme spouštěli nový eshop, nakupovali nové počítače, řešili zabezpečení, aktualizace programů, a pak bylo potřeba dát celému IT jasný řád. Proto jsem v prodejně vybudoval centrální bod pro rozvod datové kabeláže a umístění síťových prvků. Také jsem prodejnu a zázemí pokryl wifi access pointy. Zabezpečil všechna zařízení a nastavil zálohování dat.

Jak pokračuje naše spolupráce

V prodejně mám v současné chvíli na starosti kromě správy počítačové sítě i koncová zařízení a jejich skvělou kondici. Jsem pro uživatele také k dispozici v rámci konzultací nebo podpory.

„Spolupráce s panem Dvořákem je dobrá. Již od samého začátku měl opravdu výborné pracovní nasazení, když mu nebylo něco jasné, hned si zjišťoval potřebné informace. Vše nám vysvětlil a zprovoznil. Nyní máme celý systém plně funkční a víme, že když je potřeba, stačí se na pana Dvořáka obrátit a vše nám vyřeší.” shodují se majitelé.

Ověřená recenze. Z bezpečnostních důvodů nezveřejňuji v příběhu klienta jméno firmy ani majitele a fotografie IT prostředí z realizace. Informace mohu doložit na vyžádání například v rámci konzultace.

Jsem IT expert pro vaši firmu. Kontaktujte mě!

Jaroslav Dvořák | IT expert

ŽIDLOCHOVICE A OKOLÍ, BRNO

Od roku 2012 pečuji o IT prostředí malých firem, aby bylo funkční a bezpečné. Klientům se věnuji osobně a dlouhodobě, starám se jim o IT infrastrukturu a rozšiřuji jejich povědomí o bezpečném pohybu v kyber světě.